Takarazuka Nedir? -Bölüm 2-

Kadınlardan Oluşan Müzikal Topluluğu

Sevgi paylaştıkça çoğalır!

Yazının birinci bölümü için buraya tıklayınız.

Takarazuka gösterileri, üç farklı sahnede sahnelenmektedir: Takarazuka şehrindeki, ana sahne olarak kullanılan Büyük Takarazuka Sahnesi, Büyük Takarazuka Sahnesi’nin alt sahnesi olan Bow Hall ve Tokyo’daki Tokyo Takarazuka Sahnesi.

Takarazuka müzik topluluğunun ilk gösterisinden bu yana 100 yılı aşkın bir süre geçmiştir. Topluluğun 5 alt grubu ve 400’den fazla yıldız oyuncusu, bu sahnelerde her yıl 900’den fazla performans sergilemektedir.

Büyük Takarazuka Sahnesi

Bu sahne Takarazuka şehrinde bulunmaktadır. Buraya her ay yeni bir gösteri gelir, ay boyunca sahnelenir. Takarazuka’nın 5 topluluğu, sırayla burada gösterilerini sahnelemektedir. Her topluluk yılda bir veya iki gösteri sahneler.

Tokyo Takarazuka Sahnesi

Takarazuka gösterileri, Büyük Takarazuka Sahnesi’nde sahnelendikten sonra, bir ay boyunca Tokyo Takarazuka Sahnesi’nde sahnelenmektedir. Fakat nadir de olsa, bazen ilk gösterimler Tokyo’da yapılmaktadır.

Takarazuka Bow Hall

Bu sahne, Büyük Takarazuka Sahnesi’nin alt sahnesidir. Bu sahnede, gençler arasından seçilen oyuncuların merkezde olduğu gösteriler sahnelenir.

Çeviren: Didem İpekoğlu
Kaynak: http://kageki.hankyu.co.jp/


Sevgi paylaştıkça çoğalır!