Sonbaharı Seviyorsanız Burayı Ziyaret Edin

Sonbaharın yansımaları...

Sevgi paylaştıkça çoğalır!

Sonbahar… Siz değerli okuyucular da benim gibi akşama doğru pencere kenarında koltuğunuza kurulup, dumanı tüten kahvenizden bir yudum alıp kendinizi bastıran yağmurun kokusuna, ıslandıkça koyulaşan ve betona karışan dökülmüş yaprakların renklerine, yağmurla parlayan sokaklara bırakmayı sevenlerdenseniz, bu yazıda buluştuğumuza sevindim.

Japonya’da bizim gibi sonbahar tutkunları için bu büyülü mevsimi deneyimlemenin alışılmadık bir yolu var. Her yıl Nagasaka’daki Jufukuji Tapınağı‘nda 18-27 Kasım tarihlerinde “Ters sonbahar yaprakları” etkinliğiyle sonbaharın renkleri başka bir açıdan gözler önüne “seriliyor”.

Bahçedeki çiçeklerin döşeme tahtaları üzerinden yansıdığı şu eşsiz görüntüyle karşılaştığınızı düşünün. İçinizde uyandıracağı hissi tasavvur etmek zor. Rahip Yasuhiro Kajiyama (39) diyor ki, “Bulutlu da olsa, yağmurlu da olsa, güneşli de olsa buranın tadını çıkarabiliyorum.”

Bu göz alıcı manzarayı görmek ücretsiz. Ziyaret saatleri ise 12.00 – 16.00.

Yazıyı sonlandırırken sonbaharın verdiği görsel huzuru benim için işitsel de kılan bir şarkıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Matthew Halsall – Song for Charlie

Derleyen: Özümcan Akın

Kaynak: Nishinippon


Sevgi paylaştıkça çoğalır!