Birleşmiş Milletler Üniversitesi’nde Okumak

Yepyeni bir bilimin öncülüğünü yapmak

Sevgi paylaştıkça çoğalır!

Merkezi Tokyo’da olan Birleşmiş Milletler Üniversitesi, uluslararası bir akademisyen topluluğu oluşturmak amacıyla kurulmuştur ve Birleşmiş Milletler adına diploma verme yetkisi olan tek kuruluştur.  Farklı ülkelerde farklı konular üzerine lisansüstü eğitim vermekte olan Birleşmiş Milletler Üniversitesinin Japonya ayağında ise çok yeni bir alan olan sürdürülebilirlik biliminde yüksek lisans ve doktora eğitimleri verilmektedir.

Japon Hükümeti, Birleşmiş Milletler Üniversitesinin kurulacağı ilan edildikten sonra Birleşmiş Milletlere başvuran ilk hükümetlerden biri olmuştur. Japon Hükümeti, üniversitenin kuruluşu sırasında üniversiteye maddi yardımlarda bulunarak bu kuruluşa verdiği değeri göstermiş ve bu kuruluşun merkezi olmuştur.

Dünyanın her yerinden 200’ün üzerinde uzmana araştırma ve kendilerini geliştirme çalışmalarında olanak sağlayan Birleşmiş Milletler Üniversitesinin amacı, tüm dünyayı ilgilendiren konularda daha fazla bilimsel araştırma ve bilgi paylaşımı gerçekleşmesini sağlamaktır. Öncelikli hedefi uluslararası bir akademisyen topluluğu kurmak olduğu için kurum, ilgili alanlar üzerine dışarıdan yapılacak iş birliği taleplerine açık bir tavır izlemektedir.

Doktorasını sürdürülebilirlik alanında yapmayı hedefleyenler için Birleşmiş Milletler Üniversitesi ve Tokyo Üniversitesi ortaklaşa çalışma imkanları sunmaktadır.

Sürdürülebilirlik alanında yüksek lisans ve doktora eğitimi veren Birleşmiş Milletler Üniversitesi, hem insanlık gelişimine hem de çevrenin korunmasına katkı sağlamak amacıyla yürütülen çalışmaların parçası olmayı hedefleyenler ve problem çözümüne dayalı bu alana kendilerini uygun görenler için Tokyo’da seminerler düzenlemektedir.

Daha fazla bilgi ve iletişim için:
jp.unu.edu
unu.edu

Hazırlayan: Ömer Köse
Kaynak: jp.unu.edu


Sevgi paylaştıkça çoğalır!