Cennetin Hikayesi Yeniden Sinemalarda

Cennetin Hikayesi filmi 7. kez beyaz perdede

Takashi Zeze’nin yönetmenliğini yaptığı “Cenetin Hikayesi” filminin yeniden gösterimi 2 Aralık’ta Tokyo, Shinjuku’da bulunan K’s cinema sinema salonunda gerçekleşti.

2010 yılında çıkan “Cennetin Hikayesi” filmi ailesini öldüren genç bir kız, karısını öldüren genç bir adam, bir oğlunu büyütürken ek iş olarak intikamcılık yapan bir polis, sebepsiz bir cinayet işlemiş olan bir genç gibi yirmiden fazla karakterin hayatlarını anlatarak onları bir cinayet vakasında bir araya getiriyor. 4 buçuk saatlik film 9 bölümden oluşuyor. 61. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde Uluslararası Eleştirmenler Federasyonu Ödülü ve NETPAC Ödülü aldı.

Bu gösterim, filmin çıkışından sonra her yıl gerçekleşen yeniden gösterimlerinden yedincisi oldu. Bu yıl gösterim 35 mm’lik film ile yapıldı. Gösterimin ilk günü olan 12 Aralık’ta yönetmen Zeze ve oyunculardan Shugo Oshinari, Jun Murakami, Hako Yamasaki, Nahana, Kenichi Kurihara, Hako Oshima, Makiko Watanabe, Youta Kawase açılış konuşması için sahneye çıktı. Ayrıca gösterimden sonra yönetmen Zeze başta olmak üzere Reiko Kataoka, Tomoki Tsuruoka, Torayukisuke Aizawa ve Hako Yamasaki’nin katılacağı bir konuşma gerçekleşti.

Çeviren: Emine Sevde Karali
Kaynak: cinra.net