Netflix’ten Anime “B: Başlangıç”

Netflix’in orijinal animasyonu B: Başlangıç 2 Mart 2018’de seyirciyle buluştu.

Sevgi paylaştıkça çoğalır!

Netflix’in orijinal animasyon serisi B: Başlangıç 2 Mart 2018’de seyirciyle buluştu.

12 bölümden oluşan seri, Kill Bill filminin animasyon bölümünü yöneten Nakazawa Kazuto, “Ghost in The Shell” anime serisi ve “Psycho-Pass” anime serisi gibi suç/aksiyon serilerini ortaya koyan Production IG animasyon stüdyosu tarafından yapılıyor. İleri teknoloji ile işleyen bir dünyada, takımadalar ülkesi Cremona’da suç ve aksiyon baş gösterir. Koku, kahraman, Keith, kraliyet polis teşkilatı RIS’ın efsanevi dedektifi… Gizemli bir suç şebekesi… Nakazawa ve Yoshinobu Yamakawa tarafından yönetilen gerilim serisinde, çeşitli karakterler kendilerini Killer B isimli seri katil tarafından etrafı sarılan şehirde bir dizi suçun ortasında bulur.

Nakazawa aynı zamanda serinin yapımcılığını, karakter tasarımcılığını ve genel çizim yönetmenliğini üstleniyor.

Kraliyet polis teşkilatı dedektifi Keith Kazama Flick karakteri Hiroaki Hirata tarafından, Koku karakteri Yuki Kaji tarafından, Lily Hoshina karakteri ise Asami Seto tarafından seslendirilecek. Toshiyuki Toyonaga, Hiroki Tochi, Minoru Inaba, Shintaro Tanaka, Toshiyuki Morikawa, Ami Koshimizu, Kaito Ishikawa ise seride rol alacak seslendirme sanatçılarından bazıları.

 

Jenerik müziği olarak Marty Friedman feat. Jean-Ken Johnny, KenKen- “The Perfect World” seçildi. Vokaller ve şarkı sözleri Jean-Ken Johnny’e (MAN WITH A MISSON) aitken, gitarda şarkının kompozisyon ve aranjmanını yapan Marty Friedman, basta KenKen (RIZE) bulunuyor. Şarkının yapımcısı ve programcısı ise Koji Fujimoto. Şarkıyla birlikte yayınlanan fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Çeviren: Emine Sevde Karali
Kaynak: cinra.net


Sevgi paylaştıkça çoğalır!