Arashiyama Maymun Parkı

Maymunlarla Beraber Yürüyebileceğiniz Doğal Yaşam Parkı

Sevgi paylaştıkça çoğalır!

Arashiyama Maymun Parkı, içinde yaklaşık 120 Japon maymunu bulunduran bir doğal yaşam parkıdır. Burada, Arashiyama’nın baharda açan kiraz çiçeklerinin sonbaharda ise kızıl yapraklı akçaağaçlarının güzelliği arasında maymunların mevsimden mevsime değişen görünüşlerini gözlemleyebilir, maymunlarla zaman geçirerek şehrin kalabalığından uzaklaşabilirsiniz.

Maymunların çoğunun bulunduğu ve maymunlara yem verebildiğiniz dinlenme yerine ulaşmak için yaklaşık 20 dakikalık bir doğa yürüyüşü yapmanız gerekiyor. En başta 120 basamaklı bir merdiven bulunuyor. Bu basamaklardan sonra yol hafif eğimlerle devam ediyor. Böylece dört mevsimi de doğanın içinde deneyimleyebiliyorsunuz.

Burayı gitmeye değer kılan şey nedir? Maymunlara, kendi ellerinizle yem verebilirsiniz! Dağın tepesinde bulunan dinleme yerinde maymunlar için yem olarak 100 Yen’e elma ve yerfıstığı satılıyor. Dinlenme yerinin ortasında bulunan, pencerelerinde teller olan bir kulübeye giriyorsunuz ve bu tellerin arkasından maymunlara bu yemleri verebiliyorsunuz. Zaten maymunlar da ellerini tellerden içeri uzatıyorlar.

Ayrıca bu dinlenme yeri, 160 metre yüksekliğinde olduğu için buradan Kyoto’ya tepeden bakabiliyorsunuz. Hatta havanın güzel olduğu günlerde Kyoto Kulesi’ni bile görebilirsiniz.

Giriş Ücreti
Yetişkin (16+): 550 Yen
Çocuk (4-15): 250 Yen

Çeviren: Didem İpekoğlu
Kaynak: http://monkeypark.jp/


Sevgi paylaştıkça çoğalır!