Japonya’nın En Büyük Dondurması

10 KATLI DONDURMA HERKESİN GÖZDESİ

Sevgi paylaştıkça çoğalır!

Japonya’nın en büyük dondurmasını denemek ister misiniz?

Nakano İstasyonuna vardıktan sonra kuzey çıkışı takip edin.

Mağazalarla dolu uzun bir sokağı geçtikten sonra solunuzda Nakano Broadway adında bir bina göreceksiniz. Binanın en alt katında yer alan Daily Chico yarım asrı aşkın süredir dondurma sektöründe sınırları zorlayan eski bir müessese.

Daily Chico’da satılan dondurmanın ünü sadece Tokyo’yla sınırlı değil, birçok yabancı turist sırf devasa dondurmayı tatmak için Nakano’ya geliyor.

Krema kısmı, külah kısmından 3 kat daha uzun olan dondurma 40 cm’lik boyuyla müşterilerin ağzını açık bırakıyor. Böylesine kocaman bir dondurmayı ilk defa yiyecekler için dondurmanın nasıl yenileceği konusunda kısa bir açıklama yapılıyor. Müşteriler 700 gram ağırlığındaki dondurmayı görevliden almadan önce yere düşürmemeleri için sıkıca uyarılıyorlar.

10 katlı dondurmayı hazırlayan görevli bunun çeviklik ve el hüneri gerektiren bir iş olduğunu söylüyor. Dükkanın sahibine göre böyle bir dondurmayı hazırlayabilmek için en az 3 ay çalışmak gerekiyor.

Daily Chico’da 8 çeşit dondurma deneyebilirsiniz. Çeşitler, vanilla, çikolata, çilek, sütlü kahve, muz, üzüm, yeşil çay ve limonlu sodadan oluşuyor.

 

Derleyen: Aziz Gürpınar
Kaynak: https://www.hotpepper.jp/


Sevgi paylaştıkça çoğalır!