Pikaçu ile Sohbet Etmek İster Misiniz?

Akıllı Hoparlör Yardımıyla Pikaçu İle Konuşabilirsiniz!

Sevgi paylaştıkça çoğalır!

Amazon Japonya, Google ve Line’la birlikte Alexa isimli bir sanal asistan geliştirdi. 24 Ekim’de piyasaya sürülen bu uygulama, akıllı hoparlörler yardımıyla kullanabileceğiniz birçok farklı hizmeti içeriyor. Bunlar arasında yemek tarifi hizmetinden saç ve spa hizmetine kadar birçok uygulama yer alıyor. Tek yapmanız gereken akıllı hoparlörünüze, “Pekala Google, bana haritalar uygulamasını göster!” demek. Bu basit talimatınızla birlikte yardıma ihtiyacınız olan konuda destek alabilirsiniz.

Bu hizmetlerin arasındaki bir diğer uygulama birçok kullanıcının dikkatini çekti. Pikaçu servisi! Evet yanlış duymadınız, Pikaçu ile konuşmak istediğinizde akıllı hoparlörünüz size Pikaçu’yu getiriyor. “Pikachu Talk” adı verilen bu uygulama, Pokemon popülaritesinin bir sonucu olarak görülebilir. Aslında “Pikachu Talk” uygulaması oldukça basit. Pikaçu konuşmalarınıza sadece “Pika ve Pikaçu” kelimelerini kullanarak cevap veriyor. Belli  şablonlar içerisinde bağlama uygun olan vurgulamayla veya melodiyle aynı kelimeleri tekrar ediyor.

Önümüzdeki günlerde kullanımının artışa geçeceği tahmin edilen bu akıllı hoparlör ve sanal asistan sistemi için “Pikachu Talk” uygulaması sadece bir başlangıç. Hayatımızın her noktasında işimizi kolaylaştıracak olan bu uygulama aynı zamanda bizleri eğlendiriyor da!

 

Çeviren / Derleyen: Tuğba Kirazlı
Kaynak: itmedia.co.jp


Sevgi paylaştıkça çoğalır!