Tokyo’da Samuray Müzesi

Geçmişin İzlerini görmek için

Sevgi paylaştıkça çoğalır!

Samuraylar, tarih sahnesine Genpei Savaşı’ndan sonra çıktı. Bu savaş, Heian Dönemi’nin sonlarında, Japonya’nın iki güçlü ailesi olan Minamotolar ve Tairalar arasında gerçekleşti. Bundan sonraki 700 yıl boyunca (Kamakura Dönemi’nden Edo Dönemi’ne dek) samuraylar hep ön plandaydı. Japonya bu asırlarda Moğollardan tutun da Portekizlilere dek çeşit çeşit dertle uğraştı. Tokyo’nun Shinjuku semtindeki bu müze, Japonya’nın cesur kahramanlarını hem kendi insanına, hem de yabancı ülkelerden gelen ziyaretçilere tanıtmak için kuruldu.

İçeride samurayların giydikleri zırhlar, miğferler, kılıçlar ve tüfekler sergileniyor.

İçeride samuray miğferlerinden takıp resim çekilebilir, kılıçlarla yapılan gösteriyi izleyebilir, ufak bir ücret karşılığı katanalarla ya da samuraylara özel shodo (hat sanatı) teknikleriyle ilgili bir saatlik bir derse katılabilirsiniz.* (*Rezervasyon zorunlu.)

Müzeyi yarım saatte gezip bitirebilirsiniz. Etkinliklere katılır, resim çekilmek isterseniz bu süre yaklaşık bir saate uzayacaktır.

Müzenin tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Burası küçük bir müze. Eğer kılıçlarla ilgileniyorsanız, Japon Kılıç Müzesi’ni (Nihon Bijitsu Touken Hozon Kyoukai) de görmek isteyebilirsiniz. (Tripadvisor linkine ulaşmak için tıklayın.)

Giriş ücreti:

Yetişkin: 1800 Yen

12 yaş altı: 800 Yen

3 yaş altı: ücretsiz

 

Kaynak: Samuraimuseum.jp

Çeviren: Azra Işık


Sevgi paylaştıkça çoğalır!