Nintendo Switch Satışları 7 Ayda 5 Milyona Yaklaştı

ABD'de de önde gidiyor

Nintendo’nun resmi internet sitesine göre Switch oyun konsolu 2012’de piyasaya sürülmüş Wii U’nun toplam satışının üçte birini şimdiden aşmış durumda. 7 ay içerisinde Switch, 4.7 milyon adet satıldı. Bu kısa süre içerisinde neredeyse 5 milyona ulaşan Switch sadece Japonya’da değil ABD’de de büyük rağbet görüyor.

NDP Group araştırma şirketi 2017’nin Eylül ayında ABD’de en çok satılan konsolun Switch olduğunu belirtti. Amerika’da üç aylık satışına bakıldığında da birinci görünen Switch 7 aylık satışlara bakıldığında bile 5. sıradan geri düşmüyor. Switch’in satışının ABD’de artarak devam etmesi bekleniyor, çünkü ABD’nin alışveriş mevsimi (Şükran Günü’nden yeni yıla kadar olan süre) henüz başlamadı.

Oyunların satışına gelirsek Nintendo Switch için üretilen “Mario + Rabbids: Kingdom Battle” ve “Mario Kart 8 Deluxe” ilk onda yerlerini almış durumdalar.

Yakında piyasaya sürülecek olan “Super Mario Odyssey” ve diğer firmaların ürettiği “The Elder Scrolls V: Skyrim, Xenoblade 2” gibi oyunların da uyumlu hale gelmesiyle Switch’in başarısının devam edeceği düşünülüyor.

Çeviren: Ömer Köse

Kaynak:gigazine.net