“Fullmetal Alchemist” 1 Aralıkta 190 Ülkede Gösterime Giriyor

Japon Sineması'nın küresel piyasadaki en büyük hamlesi

Live Action’a uyarlanan “Fullmetal Alchemist” (Çelik Simyacı) dünya çapında 190’dan fazla ülkede gösterime girmesi kararlaştırıldı.
Filmin tanıtımı için çekilen üç farklı görüntü.

Popüler bir grup olan Hey! Say! JUMP’tan Yamada Ryosuke’nin başrolde olduğu Arakawa Hiromu’nun popüler mangasının live-action uyarlaması olan “(Hagane no Renkinjitsuji) Fullmetal Alchemist’in (Gösterim tarihi 1 Aralık 2017) Amerika ve Avrupa dahil olmak üzere dünya çapında 190’dan fazla ülkeye dağıtılmasına 25 Ekim’de karar verildi. Bu, animelerin de dahil olduğu Japon Sinemasının global piyasadaki en büyük çaplı hamlesi oldu ve yönetmen Sori Fumikoto “Doğrusunu söylemek gerekirse böylesine geniş bir dağıtım yapılmasına şaşırdım. Japonya’nın gurur duyduğu “Çelik Simyacı”nın yine Japonlar tarafından yapılan film uyarlamasının tüm dünyada  seyirciler tarafından beğeniyle karşılanmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Japon Sinemasının yeni potansiyelini gösterebilirsek ne mutlu bize” diye yorumda bulundu.

 

“Çelik Simyacı”nın oyuncu kadrosu.

Orijinal eser, popüler adıyla “Hagaren”,  Aylık “Shounen Gangan” (Square Enix) manga dergisinde 2001 – 2011 yılları arasında serileştirilmiş, serinin dünya çapındaki toplam basımının 70 milyonu geçtiği kaydedilmişti. Manga, henüz çok küçükken çok sevdikleri annelerini kaybeden ağabey Ed (Yamada) ile kardeşi Al’in yaşadığı iyi ve kötü günlerle dolu maceraları ve olgunlaşmalarını konu alıyor.

 

 

 

 

 

 

Dünya çapında gösterime gireceğinin açıklanmasının ardından karakterlere odaklanan bir fragmanın yayınlanmasına izin verildi.  Ed, Al ve Winry’e yoğunlaşan görüntülere ek olarak, homonkulüslerden (yapay insanlar) Lust (Hatsuyuki Yasoko), Envy (Hongou Kanata), Gluttony (Uchiyama Shinji), ve Komutan Mustang’in (Dean Fujioka) komuta ettiği ordu üyelerini tanıtan üç farklı ve ilgi çekici versiyonu bulunuyor.

 

Kaynak: oricon.co.jp

Çeviri: Sema Türker