Chiba’da “Bisiklet Yüzyılı” Sergisi

Sergide geçmişten geleceğe birçok bisiklet modeli yer alıyor.

“Bisiklet Yüzyılı” sergisi 17 Aralık’a kadar Chiba’ya bağlı Sakura ilçesinde, Sanat Müzesi’nde sergilenmeye devam ediyor. Bu sergide, bisikletin ilk ortaya çıkışından, gelecekteki bisiklet modellerine kadar birçok bisiklet tanıtılıyor.

Bisikletler 200 yıl önce ortaya çıktığı zamandan itibaren, insanların ulaşım yollarına bakış açıları büyük değişiklik gösterdi. Son yıllarda ise bisikletler, hem çevre konusunda duyarlı bir ulaşım aracı olması, hem de bir moda haline gelmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmeye başladı.

Sergide 100 sene öncesinin retro bisikletlerinden, “ Yowamushi Pedal” isimli animenin bisikletlerine kadar birçok bisiklete yer veriliyor. Bisiklet posterleri, bisikletçi kıyafetleri ve geleceğin bisikletleri için birçok aksesuarı da sergide bulabilmek mümkün.

23 Kasım’da “Ciclistaingiappone” temsilcisi Marko Favaro’nun “Bisiklet eğlenmektir! Yarışların tarihinden bölgesel hareketlenmelere” isimli semineri gerçekleşecek ve etkinlik boyunca çeşitli konuşmalar ve bisiklet turları düzenlenecek. Ayrıntılı bilgi için Sanat Müzesi’nin resmi sitesine göz atabilirsiniz.

 

Çeviren: Ebru Koç
Kaynak: headlines.yahoo.co.jp