Geçmişe Bir Yolculuk: Edo Wonderland

Nikko'da samuraylar, ninjalar ve daha fazlası

Sevgi paylaştıkça çoğalır!

Edo Wonderland

Tochigi Vilayeti, Nikko şehri. Burada, günümüzde bile Edo Dönemi (1603-1868) yaşamaya devam ediyor. Gişeden girip ana yolda yavaşça ilerlediğinizde Hanlar Mahallesi’ne ulaşacaksınız ve cıvıl cıvıl Tüccarlar Yolu gözünüzün önüne serilecek. Ama Edomura’nın hoşlukları bununla kalmıyor. Eski tarz kıyafetleriyle Edolular, birer birer karşınıza çıkacak. Dilerseniz siz de bir Edolu kıyafeti gyebilirsiniz. Edo Şehri’nde küçük tiyatroları dolaşıp, zanaatkarları gözlemlerken, fark etmeden siz de Edolu oluverirsiniz.

Konsept

Çonmage (saçın tepeden bağlandığı eski usul Japon saç şekli)

Edomura Wonderland’e hoşgeldiniz! İçeriye adım attığınız anda birdenbire kendinizi Edo Dönemi’nin içinde bulacaksınız. Önünüze saçını tepeden bağlamış bir samuray çıkması gibi sürprizlerle dolu bir deneyim sizi bekliyor. Öyleyse, sırasıyla neler var onlardan bahsedelim.

 

Şehrin içi beş bölümden oluşuyor: Ana Yol, Hanlar Mahallesi, Tüccarlar Yolu, Samuray Evi, Ninja Köyü. Hepsi de gerçeğe uygun şekilde inşa edilmiş olduğundan ziyaretçiler bu özgün temalı parktan büyük bir memnuniyet hissi taşıyarak ayrılırlar.

Geleneksel kıyafetler

Edo Wonderland’ın en özel yanıysa, Edo Dönemi’ni o zamanki haliyle yaşayabilmenizdir. Örneğin Değişim Yeri’nde modern kıyafetlerinizi çıkarıp, Edo Dönemi kıyafetlerini giymek popüler hizmetlerden biridir. Ücretli olmasına rağmen Edolu olup Edo Şehri’ni dolaşmak son derece zevkli. Ayrıca çocuklarınız için, ninjalıktan başlayarak o dönemki meslekleri deneyimleyebilecekleri eğlenceli “Edo Meslekleri Deneyimi” programımız da var.

Ayrıca Edo Wonderland’de, Edo Dönemi’nden pek çok şeyi deneyip eğlenebilirsiniz. Sadece gelip görmekle kalmayıp adeta Edo Dönemi’ne doğru bir zaman yolculuğu yapabilirsiniz. Üstelik yetenekli oyuncuların canlandırdığı Edolular da zekice esprileriyle size eşlik edip hikâyeler anlatacaklarından, unutulmaz anılarla ayrılacağınızı garanti ediyoruz.

Çeviren: F. Simanur Yıldırım
Kaynak: edowonderland.net (En son erişim 01.11.2017)

 


Sevgi paylaştıkça çoğalır!