Death Note Müzikali

Ünlü manga serisi tekrar sahnede

2015 yılında Japonya ve Güney Kore’de sahnelenmesiyle büyük bir hayran kitlesi oluşturan Death Note Müzikali, uzun bir aradan sonra tekrar sahnelendi.

Death Note, kendi kendine suçluları cezalandırıp hayallerindeki dünyayı yaratmaya çalışan dahi Light Yagami ve bütün zor vakaları rahatlıkla çözen ünlü detektif L’in karşılaşmasını konu alan ünlü bir manga serisi. Bu manganın müzikalleştirme sürecinde Broadway’in ve Japonya’nın yetenekli insanları beraber çalıştı. Müzikal, 2015 yılının Nisan ayında sahneye konulmasıyla büyük bir hayran kitlesi kazandı. İki yılın ardından, bu yılın Ağustos ayında yeni bir oyuncu kadrosuyla ikinci kez sahneye konuldu.

“Bu deftere adı yazılan kişi ölür.”

Ölüm Tanrısı Ryuk’un insan dünyasına düşürdüğü Death Note’u yani “Ölüm Defteri”, okul birincisi liseli Light Yagami tarafından bulunur. Light, sahte olduğundan şüphelendiği defteri kullanır ve defterin gücüne tanık olarak korkar. Fakat hayallerindeki dünyayı yaratmak amacıyla büyük bir irade gücü kullanarak korkusunun üstünden gelir ve dünyayı suçlulardan arındırmaya karar verir.

“İyi kalpli insanlar için bütün kötülüğü temizleyeceğim!”

Death Note’un kullanılmasıyla beraber, suçlular bir bir ölmeye başlayınca, Light dünyanın her yerindeki insanlar tarafından “Kurtarıcı Kira” adıyla anılmaya başlar. Japon polisi, bu gizemli davayı çözmek için dünyaca ünlü dedektif L’den yardım ister ve bu teklifi kabul eden L, Kira’yı kesinlikle yakalayacağını söyler.

“Seni köşeye sıkıştıracağım! Ölen sen olacaksın!”

Şimdi bu ikilinin efsanevi savaşı başlıyor!

Oyuncular

Light Yagami Kenji Urai
Light Yagami Hayato Kakizawa
Teppei Koike
Misa Amane Fuka Yuzuki
Sayu Yagami Karin Takashi
Rem Megumi Hamada
Ryuk Kazutaka İshii
Souichiro Yagami Tetsuya Bessho

 

Müzikal Tanıtım Videosu 1: https://www.youtube.com/ 
Müzikal Tanıtım Videosu 2: 
https://www.youtube.com/

 

Kaynak: http://www.umegei.com/
Çeviren: 
Didem İpekoğlu