Eski SMAP Üyesi Katori Artık Ressam

Shingo Katori'nin eserleri Cartier'in Tank 100 galerisinde

Sevgi paylaştıkça çoğalır!

写真・図版Asya’nın en çok satan müzik grubu SMAP’in eski üyesi, şimdilerde müzik dışındaki sanat dallarında da eserler üreten Shingo Katori(40)’nin iki yeni eseri 28 Ekim’de Tokyo-Roppongi’de görücüye çıkacak. Asahi Gazetesi’ne konuşan Katori “Kendi adıma konuşmak gerekirse resim çizmek, kendimle ilgili bilmediğim ve doktor randevularından veya tahlillerden öğrenemeyeceğim yönlerimi ortaya çıkardı,” dedi.

Eserler meşhur Fransız mücevher markası Cartier’in Roppongi Hills’deki mağazasının açılışını kutlamak için düzenlenen TANK 100 galerisi için yapıldı. Galerinin isminde Cartier markasının sembolü olan Tank saatinin yüzüncü doğum gününden esinlenildi.

Üzerinde Japonca ve İngilizce olarak “Daha çok zamana ihtiyacım var” yazan canlı renkli bir tablo mağazanın girişine asıldı. Saatin kurma kolunun şapka olarak, akrep ve yelkovanınsa gülümseyen dudaklar olarak resmedildiği görülürken, mumunun alevinde “100 yıllık fuuu” yazan bir doğum günü pastası maketi ise mağaza galerisinin ortasına yerleştirildi.

写真・図版

Bay Katori “Önce bir taslağını hazırladıktan sonra eserleri ortaya çıkardım. İlk defa böyle bir sanat eseri ortaya çıkarmış olmama rağmen büyük zevk aldım. İnsanlar pastanın mumunu söndürmek istediklerinde aynı zamanda nefesleriyle ona hayat da verecekler,” dedi.

Katori resminde genellikle siyah tavşanları ve Tokyo Kulesi’ni motif olarak kullanıyor.

Sergi, 28 Ekim’de başlayıp 26 Kasım’a kadar devam edecek. Ayrıntılı bilgi için cartier.com  sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Derleyen/Çeviren: Emine Sevde Karali

Kaynak: asahi.com


Sevgi paylaştıkça çoğalır!