Sonunda Cadılar Bayramı!

Japonya'ya gitmek için yeni bir neden

Cadılar Bayramı sezonu geldi çattı. Peki siz günlerinizi nasıl geçirmeyi düşünüyorsunuz? Eğer başka bir planınız yoksa Cadılar Bayramını Japonya’da kutlamayı düşünmelisiniz.

Japonya’da Cadılar Bayramı

Çeşitli yaz etkinlikleri sona ererken sonunda sonbahar geldi. Ekim denildiği zaman, Japonya’da da yıldan yıla büyüyerek yapılan Cadılar Bayramı kutlamaları, Noel’den sonraki bu en büyük etkinliğin dönemi akla geliyor. Cadılar Bayramının tam tarihi 31 Ekim olsa da, bu günle ilişkili etkinlikler birçok işletme tarafından Eylül sonunda yapılmaya başlanıyor. Özellikle bal kabağı ve gulyabani gibi cadılar bayramı motifleriyle işlenmiş hediyelikler ve şekerlemeler vitrinlere dizildikten sonra, mağazaların Cadılar Bayramı rekabeti başlıyor.

Kendine has bir şekilde evrimleşmeye devam eden “Japonya’nın Cadılar Bayramı” Japonya dışında da ilgiyi kendinde topluyor. Öyle ki çok sayıda turist, Japonya’ya gelmek için Cadılar Bayramını bekliyor.

Gündüzleri kostümlü geçit törenleri, geceleri ise eğlence kulüplerinde düzenlenen partiler gibi pek çok farklı aktivite yapılıyor. Siz de sonbaharın keyfini doyasıya çıkarmak için Japonya’yı Cadılar Bayramında ziyaret etmeyi aklınızda bulundurmalısınız.

 

 

 

Çeviren: Hasan Alp Heren

Kaynak: https://iflyer.tv/ja   22/10/2017