Televizyon İçin Kablosuz Hoparlör

Taşınabilir ve pratik

Sevgi paylaştıkça çoğalır!

Tv yayınlarının karasal dijital vericilere taşınmasının üzerinden on yıldan fazla bir süre geçti. Kısa bir süre önce eski tip tüplü televizyonlarımızı LCD televizyonlarla değiştirdiğimizi hatırlıyorsunuz değil mi? Şimdilerde televizyonların ne kadar da ince olduğunu fark etmişsinizdir.

Televizyonların incelmesi hızla devam ediyor. Üst model televizyonların duvarda asılı bir tablo kadar ince olduğunu görebiliyoruz. Bununla birlikte televizyonlar gittikçe hafiflemeye de başladılar. Duvarda herhangi bir değişiklik yapmaya gerek kalmadan kolayca asılabilir duruma geldiler. 4K çözünürlükle birlikte daha derin renklere ve görüntü kalitesine ulaştık. Fakat bu incelikteyken performansını artırmanın zor olduğu özellikler var. Bu özelliklerden biri de hoparlörün ses kalitesidir. Hoparlörün arka tarafında fazladan hava içeren bir ortam oluşturmadığınız sürece ses kalitesini artırmak zordur. Ekranı ince olan televizyonlarda, bu sebeple ses kalitesi diz üstü bilgisayarların kalitesinde çıkabilmektedir. Ayrıca televizyonlar uzak bir pozisyondan izlemek üzere konumlandırıldıkları için ses yükseldiğinde eko yapmaya başlamaktadır. Aynı şekilde yandaki odalara da rahatsızlık vermektedirler. Apartman dairelerinde yaşayanlarsa komşularla sorun yaşama tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar. Bir diğer sorunsa mutfakta yemek hazırlarken televizyondan bir şeyler dinlemek istenildiğinde sesin duyulmaması sorunudur.

Televizyon hoparlörlerini geliştirmek amacıyla, gece yarısı bir şey izlerken yeterli ses yüksekliğini elde etmek, uzaktayken bile duyabilmek için şimdi yeni bir teknoloji geliştirildi. Birçok televizyon modeliyle uyumlu olan harici hoparlörler bu tür ihtiyaçlarımızı kolaylıkla yerine getirecek.

SONY SRS-LSR100 hoparlörü yemek masanıza veya yanınızda herhangi bir yere koyarak kullanabilirsiniz. Sesi elinizde ürettiği için geceleri bile rahatlıkla televizyon izleyebilirsiniz. Ses ve kanal seçim düğmesi de üzerinde olduğu için uzaktan kumanda görevi de görmektedir. Sony, Panasonic,  Sharp, Toshiba, Hitachi, Mitsubishi, Pioneer  ve LG gibi markalarla uyumludur.

Bu ürün su geçirmez olduğu için mutfak kullanımına da uygundur. Yaklaşık 16 saat aralıksız kullanabileceğiniz bir dahili bataryası vardır. Taşıma kulpuyla kolayca taşıyabilir, kulağınıza çok daha yakın bir şekilde televizyonunu duyabilirsiniz. Otomatik ses ayarı da mevcuttur. Bluetooth teknolojisiyle çalıştığı için sadece televizyon değil akıllı telefon ve  dizüstü bilgisayarlarınızla da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Küçük ve portatif olan bu hoparlörle özgürlüğün tadını çıkarın!

 

Derleyen: Tuğba Kirazlı

Kaynak: www.asahi.com


Sevgi paylaştıkça çoğalır!